З витоків історії

  Історія виникнення села має 300-річну давність і його назва пов’язана з річкою Тростянка. Річка названа так тому, що її долина в минулому заростала густою тростиною. До села Тростянець входить присілок Ковалівка, який розташований на північ від села на віддалі 1,5 км.
    Село Тростянець було засноване близько 300 років тому. Спочатку тут було 5 жилих будинків, будинок лісничого і селянські будівлі. Згодом кількість жителів збільшується. В цей же час була збудована піч для випалювання вапна, млин, а трохи пізніше й ґуральня.
  Населений пункт складається з двох частин : села Тростянець і його присілка Ковалівка, який виник в період столипінської реформи.
   Жителі села в минулому були кріпаками пана Баторського, якому належали землі навколо Тростянця в кількості 1123 га. Після смерті старого пана перейшла до його сина Грабовського, який здавав всю землю в оренду посесору Графському. Селяни в цей час були відповідно реформи 1861 р. звільнені від кріпосного права.
  Основними промисловими заняттями жителі села в минулому були: ковальство, плетіння кошиків. Ковалі Слободян Гнат, Лигунчак Гнат, Барцішок Василь виготовляли колеса до возів, плоги, ножі і т.д. 
  Загальна кількість населення до 1897 р. становить 400 чоловік. Наступні роки кількість населення збільшується. Після встановлення радянської влади на селі було обрано місцеву владу - Раду депутатів трудящих. Першим головою сільської ради був Фліс Стах. Першим кроком до створення колективного господарства було створено ТСОЗУ. 
   У 1929 р. був організований колгосп іменні Шевченка. В 1948 р. колгосп був воз'єднаний з колгоспами сіл Новий Світ, а в 60-му році до нього ще ввійшов колгосп села Маткійковець. 
 В кінці червня 41-го року село було окуповано німецько-фашистськими загарбниками, а в березні 1944 р. було звільнене. На фронтах війни загинуло 205 односільчан. 
   За остані роки в колгоспі було побудовано 270 нових будинків. В 1949 році при клубі відкрито сільську бібліотеку з фондом 5 тисяч примірників. 
 До 1917 в селі була церковно-приходська школа. В 1924 р. працювала початкова школа. В 1953 р. школа стала середньою. В цей час було відкрито три медичних пункти, 3 сільмаги, 3 продовольчі магазини, почта, контора колгоспу, сільська рада. 
   У 1973 році побудований новий будинок культури. На територій сільської ради є Православна церква Московського патріархату. Села газифіковані. 
 На даний час на території сільської ради проживає 548 чоловік. Створено фермерське господарство "Перемога", ТОВ "Спільний урожай", ТОВ СГП "Агропромтехніка" яка орендує 1352 га земельних паїв. На території сільської ради працюють: ТОВ "Венус Україна" (олійня), ТОВ "Обзор" (видобуток піску та каміння). 

Немає коментарів:

Дописати коментар